Az online fizetési megoldások közül az egyik legnépszerűbb a bankkártyás fizetés. A termékek és a szolgáltatások roppant széles köréért fizethetünk úgy, hogy ki sem mozdulunk otthonról.
Az online fizetésre számos különböző lehetőség létezik – és ezek, például az úgynevezett virtuális bankkártyák esetében, gyakran nem is különíthetők el élesen egymástól.
Széles körben elterjedt megoldás a ma már hagyományosnak tekinthető online bankkártyás fizetés. Miközben az internetes vásárlások jelentős részében az ellenértéket még mindig utánvéttel egyenlíthetik ki a vásárlók, a kártyahasználók internetes bolti vásárlásra vagy a közműdíjak online kifizetésére is használják a plasztikot.
A bankok, kártyatársaságok, valamint a fizetési megoldások szolgáltatói arra törekednek, hogy az online bankkártyás fizetéseknél a kényelem és a biztonság szempontjait egyszerre érvényesítsék.
Az uniós szintű szabályozásnak (PSD2) megfelelően kötelező az úgynevezett kétfaktoros azonosítás (ilyen például, amikor az internetes felületre nemcsak a kártyaadatokat, hanem egy egyszeri, a felhasználó telefonjára megküldött kódot is be kell írni), de sokszor arra is lehetőségünk van, hogy gyakran használt, megbízható eladóknál, szolgáltatóknál regisztráljuk a bankkártyánkat, hogy annak adatait ne kelljen minden alkalommal újra bepötyögni.
Alapvető fontosságú, hogy ezeket az adatokat eleve is csak olyan felületre írjuk be, amelynek hitelességéről, megbízhatóságáról meg vagyunk győződve – különben könnyen egy trükkös malware gazdája kezdheti költeni a pénzünket.
KAPCSOLÓDÓ FOGALMAK
KAPCSOLÓDÓ DOSSZIÉK

Ha részletesebben is olvasnál erről, úgy itt éred el a Start Up Guide 2020 kiadvány e témával foglalkozó tartalmait.
Oldalunk célja a tájékoztatás. Minden tartalmat a legnagyobb gondossággal állítottunk össze és rendszeresen ellenőrzünk, az itt szereplő információk azonban nem tekintendők konkrét helyzetekre vonatkozó üzleti, jogi tanácsadásnak, az információk alkalmazásából fakadó bármilyen jogi következményért a kiadó felelősséget nem vállal. Hivatalos állásfoglalásért mindig fordulj az illetékes hivatalhoz, ha tanácsadásra van szükséged a megfelelő szakértőhöz! Ha az oldalunk aktualitását vesztett hibás információval találkozol, kérjük jelezd nekünk: hibabejelentes@startupguide.hu!